,,Zostali napełnieni Duchem Świętym”
W dniu 18 maja młodzież klas ósmych z trzech szkół przystąpiła do sakramentu bierzmowania, którego udzielił ks. bp Marek Solarczyk. Uroczysta Msza Święta była wyjątkowym wydarzeniem dla kandydatów, ich rodzin, świadków oraz całej wspólnoty parafialnej. Podczas homilii ksiądz biskup skierował do młodzieży wiele ciepłych słów, zachęcając ich do odważnego wyznawania wiary, odpowiedzialności oraz budowania życia na wartościach chrześcijańskich. Podkreślił również, jak ważna jest obecność Boga w codziennym życiu młodego człowieka. Młodzież z wielkim zaangażowaniem uczestniczyła w liturgii, odnawiając przyrzeczenia chrzcielne i przyjmując dar Ducha Świętego poprzez namaszczenie krzyżmem świętym. Cała uroczystość miała podniosły i pełen wzruszenia charakter, a oprawa liturgiczna oraz wspólny śpiew podkreśliły wyjątkowość tego dnia. Sakrament bierzmowania był dla uczniów klas ósmych ważnym etapem na drodze wiary oraz pięknym świadectwem ich duchowej dojrzałości. Życzymy wszystkim bierzmowanym, aby dary Ducha Świętego umacniały ich każdego dnia i pomagały podejmować mądre życiowe decyzje. Na zakończenie ksiądz proboszcz Jan Godek złożył na ręce księdza biskupa serdeczne podziękowania za obecność, za troskę, skierowane słowo Boże i udzielenie sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.



